Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Uşak Üniversitesi Pilot Program Koordinasyon Kurulu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret etti


Üniversitemiz tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı kapsamında pilot üniversite seçilen bir diğer üniversite olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kalkınma Bakanlığı tarafından 2016 yılı içerisinde başlatılan “Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı” çalışmaları kapsamında seçilen beş pilot üniversiteden birisi olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi rektörlüğünü, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali YILMAZ ve beraberindeki koordinasyon kurulu üyeleri Doç Dr. Abdullah DİKİCİ, Yrd. Doç. Dr. Fatma ÇETİNKAYA, Yrd. Doç. Dr. Beyhan PAMUK, Yrd. Doç. Dr. Şengül EROL, Yrd. Doç. Dr. Şirin KOÇAK ÖZESKİCİ, Dr. Eren ÖNER, Dr. Erhan AYDIN ve Dr. M. Emrah Şelli ziyaret ettiler.

Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali YILMAZ ile birlikte Pilot Program Koordinasyon Kurulu üyeleri katıldığı ziyaret kapsamında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ ile birlikte, Veteriner Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda MAKÜ Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı Koordinatörü Prof. Dr. Hakan ÖNER ve İİBF Öğretim Üyesi ve Proje Koordinasyon Kurulu Üyesi Yrd. Doç.Dr. Onur SUNGUR yer aldı.

Görüşmede Uşak Üniversitesi tarafından deri, tekstil ve seramik alanlarına yönelik olarak yürütmekte oldukları bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması programı hakkında bilgi verildi. Her iki tarafında program faaliyetleri kapsamında yapmış oldukları çalışmalar konusunda karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinde bulundukları görüşmede, bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması programı kapsamında yürütülebilecek işbirliği olanakları da ele alındı.

Oldukça verimli bilgilerin paylaşıldığı ziyaret, her iki Üniversitenin de karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.