Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Üniversitemizde Pilot Program Kapsamında “Uşak Seramik Ar-Ge Ve Tasarım” Paneli Gerçekleştirildi


Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programına dahil olmasından dolayı üniversitemizin Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezince “Uşak Seramik Ar-Ge ve Tasarım” adlı panel 26 Mayıs 2017 tarihinde Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirildi.

Panele Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Savaş ile Prof. Dr. Ali Yılmaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer, Seramik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici, Uşak Seramik Teknoloji Müdürü Akın Çakar, Uşak Seramik Ür-Ge Müdürü Emel İlhan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran açılış konuşmasında Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programının sürdürülebilirliği açısından sanayi ile ortak çalışmalar ve işbirlikleri yaptığına dikkat çekerek “Bu ortaklık çerçevesinde ilişkilerin ve iş birliğinin iyi planlanması gerekmektedir. Bu tür etkinliklerle Ar-Ge ve tasarımsal çalışmalara yönelik yeni fikirler ortaya çıkmaktadır. Şehrimizde mevcut olan fabrikalarımızın değerli yöneticilerine ve çalışanlarına gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Panel, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yılmaz ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer’in, Seramik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici’ye, Uşak Seramik Teknoloji Müdürü Akın Çakar’a, Uşak Seramik Ür-Ge Müdürü Emel İlhan’a panele katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi vermesiyle son buldu.