Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Bölgesel İhtisaslaşma Kapsamında Proje Pazarı Yapıldı


Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik Alanında Bölgesel İhtisaslaşma Birimi koordinasyonunda bilimsel projelerin firma temsilcilerine tanıtımının amaçlandığı "Proje Pazarı" toplantısı, Uşak Organize Sanayi Bölgesinde yapıldı.

Toplantıya Uşak Valisi Salim Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Namık Gök, firma temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

 

Vali ve Rektör konuşmalarının ardından üç oturum halinde devam eden toplantının birinci oturumu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar ve Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr Abdullah Dikici başkanlığında, ikinci ve üçüncü oturumları ise Yrd. Doç. Dr. Şengül Erol, Yrd. Doç. Dr. Beyhan Pamuk, Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici ve Yrd. Doç. Dr Eren Öner başkanlığında yapıldı.

Proje Pazarında akademisyenlerimiz proje fikirlerini anlatarak sektör yetkilileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Böylece akademisyenlerimizin projeleri için sektörden niyet/destek mektubu alınmasına yönelik bir ortam oluşturuldu.