Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Bölgesel İhtisaslaşma Programı Kapsamında Sektör Üniversite Toplantılarının Üçüncüsü “Seramik Sektörü” Alanında Yapıldı


Uşak Üniversitesi’nin deri, tekstil ve seramik alanlarında bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma programı çerçevesinde pilot üniversite olması nedeniyle, Üniversitemiz ve Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda, "Sektörlerin Sorunları ve Yeni Ürün Geliştirilmesi" konularını içeren toplantıların üçüncüsü 1 Şubat 2018 tarihinde, “Seramik Sektörü” alanında gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Senato Toplantı Odasında “Seramik Sektörü” alanında yapılan toplantıya Uşak Valisi Salim Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar, il müdürleri, seramik sektöründen firma temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

 

Doç. Dr. Abdullah Dikici moderatörlüğünde yapılan oturumda, Valimiz Salim Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar, Rektör Yardımcımız Ömer Karahan, Uşak Üniversitesi Seramik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici soruları cevapladılar. Sektörün sorunlarının, bölgesel gelişimin ve koşulların tartışıldığı oturum görüş ve önerilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.