Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Deri Sektörü Toplantısı Yapıldı.


Uşak Üniversitesi’nin Deri, Tekstil ve Seramik alanlarında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı çerçevesinde pilot üniversite olması nedeniyle, Üniversitemiz ve Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda, "Sektörlerin Sorunları ve Yeni Ürün Geliştirilmesi" konularını içeren toplantıların ikincisi 31 Ocak 2018 tarihinde, “Deri Sektörü” alanında gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Senato Toplantı Odasında “Deri Sektörü” alanında yapılan toplantıya Uşak Valisi Salim Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar, Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Namık Gök, il müdürleri, deri sektöründen firma temsilcileri ve akademisyenlerimiz katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik Koordinasyon Kurulu Üyesi Dr. Erhan Aydın “İhtisaslaşma Süreci, İlerlemeler ve Sektörden Beklentiler” konulu sunumunu yaptı. Yrd. Doç. Dr. Şengül Erol ise Zafer Kalkınma Ajansı işbirliği ile yapılan ve 3.1 milyon TL bütçesi olan “Uşak Üniversitesi Deri-Tekstil Tasarım ve Eğitim Merkezi” (DETTEM) güdümlü projesi hakkında bilgi verdi.

Sunumların ardından deri sektöründeki firmalara ait problemleri tartışmak üzere oluşturulan oturum gerçekleştirildi. Doç. Dr. Abdullah Dikici moderatörlüğünde yapılan oturumda, Valimiz Salim Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Orhan Karalar, Rektör Yardımcımız Ömer Karahan, Uşak Üniversitesi Deri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatma Çetinkaya ve Yrd. Doç. Dr. Şengül Erol soruları cevapladılar. Oturum görüş ve önerilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.