Deri, Tekstil ve Seramik Sektörlerinde İhtisaslaşma Koordinasyon Merkezi

Rektör V. Prof. Dr. Sayın Dalkıran YÖK'te Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı Değerlendirme Toplantısına katıldı.


YÖK tarafından koordine edilen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı" kapsamında seçilen 5 pilot üniversitenin bugüne kadar yürütmüş olduğu çalışmalar ve gelecek dönem faaliyetlerinin görüşülmesi amacıyla Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Değerlendirme Komisyon Üyeleri, Kalkınma Bakanlığı ve YÖK Yetkilileri ile Ahi Evran, Bingöl, Düzce, Mehmet Akif Ersoy ve Uşak Üniversitelerinin Rektörleri ile ilgili Üniversitelerin Program Koordinatörleri katıldı.

 

 

18 Temmuz 2017'de Yükseköğretim Kurulunda gerçekleştirilen toplantıda Üniversite Rektörleri programa yönelik olarak plan ve faaliyetlerini içeren sunumlarını gerçekleştirdi. Toplantının sonunda yapılan değerlendirmeler dikkate alınarak bu üniversitelerin önceden belirlenmiş olan ihtisas alanları kapsamında sunacakları projelerinden uygun olduğu değerlendirilenlerin Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenebileceği ifade edildi.